Slide toggle

آیا آغاسی مربی جدید جوکوویچ خواهد بود؟
گمانه‌زنی در خصوص مربی جدید جوکوویچ/ آیا گره کار نوله به دستان آندره آغاسی باز خواهد شد
تنها چند روز پس از اینکه جوکوویچ به یک‌ باره تمامی اعضای کادر مربیان خود را کنار گذاشت، زمزمه‌هایی راجع به همکاری او با یک مربی فوق ستاره شنیده می‌شود.

بر اساس گزارشی که دیلی تلگراف منتشر کرده، آندره آغاسی، اسطوره آمریکایی تنیس جهان، احتمالا گزینه اصلی مربی‌گری جوکوویچ خواهد بود.

این تنیس‌باز صرب روز یک‌شنبه در مادرید به خبرنگاران گفت: «مربی بعدی من کسی خواهد بود که تجربیاتی مشابه به من را پشت سر گذاشته باشد؛ افراد زیادی نیستند که در گذشته به این سطح از تنیس حرفه‌ای رسیده باشند.»

آن‌طور که از صحبت‌های جوکوویچ بر می‌آید او به دنبال یک «ابر مربی» دیگر است و نه یک مربی معمولی. اگر شرط جوکوویچ مبنی بر داشتن تجربیات مشابه را هم لحاظ کنیم، تنها یک گزینه باقی می‌ماند: آندره آغاسی.

آندره آغاسی در سال ۱۹۹۵ شماره یک تنیس مردان جهان شد و یک سال پس از آن توانست مدال طلای المپیک آتلانتا را به گردن بیاویزد. وی در سال ۱۹۹۷، هم‌زمان با بالا گرفتن اختلافاتش با بروک شیلدز، همسر اول خود که بازیگر هالیوود بود، روند نزولی را در پیش گرفت و تا رتبه ۱۴۱ سقوط کرد. اما با این حال او در سال ۱۹۹۹ موفق شد مجددا به صدر تنیس مردان بازگردد و با کسب ۵ قهرمانی دیگر در رقابت‌های گرند اسلم، تعداد عناوین خود در این مسابقات را به ۸ برساند.

سیر اتفاقات زندگی حرفه‌ای آغاسی در مقایسه با آن‌چه جوکوویچ پشت سر گذاشته، به مراتب با پیچیدگی‌ها و افت‌وخیزهای بیشتری همراه بوده است، اما او احتمالا تنها گزینه موجود برای مرد شماره دو تنیس جهان خواهد بود.

آغاسی که بیشتر اوقات دوران بازنشستگی خود را صرف راه‌اندازی و مدیریت مدرسه‌اش در لاس وگاس کرده، چندی پیش در خصوص پذیرفتن مربی‌گری نیک کیریوس گفته بود که به خاطر فرزندانش که حالا ۱۳ و ۱۵ ساله شده‌اند، زمان کافی برای انجام این کار را ندارد. بنابراین اگر قرار باشد توافقی بین جوکوویچ و آغاسی شکل بگیرد، احتمالا مانند همکاری اندی ماری و ایوان لندل، محدود به مسابقات گرند اسلم و فینال تور جهانی تنیس مردان خواهد بود.

جوکوویچ که امسال تنها توانسته در مسابقات تنیس دوحه قهرمان شود، در گذشته تجربه موفق همکاری با بوریس بکر، که او نیز یکی از بزرگان جهان تنیس به حساب می‌آید را نیز داشته است. این دو در ابتدای سال جاری به صورت توافقی به همکاری خود خاتمه دادند.

قهرمان ۱۲ دوره مسابقات گرند اسلم، فصل گذشته پس از سال‌ها ناکامی در آزاد فرانسه، بالاخره موفق شد در این گرند اسلم به قهرمانی برسد و کارنامه افتخاراتش را تکمیل کند. اما پس از آن، او به شدت افت کرد و نتوانست موفقیت‌های گذشته خود را تکرار کند. نوله بعدا در مصاحبه‌ای آشکار کرد که قهرمانی در رولند گروس سبب شد او انگیزه و عطش خود برای کسب موفقیت‌های بیشتر را از دست بدهد.

منبع: تنيس فا

نمایش آواتار نویسنده

show