Slide toggle

مسترز مونته کارلو ۲۰۱۷؛ هر آنچه باید راجع به نخستین مسترز خاک بدانید!

مسابقات ۱۰۰۰ امتیازی مسترز مونته‌کارلو از تاریخ ۲۷ فروردین تا ۳ اردیبهشت ۱۳۹۶ در شهر موناکو برگزار خواهد شد.

با شروع فصل بهار خیلی زود نوبت به سومین مسترز سال رسید؛ تورنمنتی که آغازگر فصل خاک برای بهترین تنیس‌بازهای جهان است. این رقابت‌ها در منطقه‌ی اعیان‌نشین مونته‌کارلو، ثروتمندترین منطقه‌ی کشور خودمختار موناکو برگزار می‌شود. مسابقات مسترز مونته‌کارلو از سال ۱۸۹۷ یعنی ۱۲۰ سال پیش آغاز به کار کرده و در طی این سال‌ها، در رده‌های مختلفی انجام گرفته است. از سال ۲۰۰۹، حضور در تورنمنت مونته‌کارلو که تا پیش از آن، یکی از مسترزهای اجباری به شمار می‌رفت، اختیاری شد، اما با این وجود بسیاری از بازیکنان رده‌بالا هم‌چنان در این رقابت‌ها شرکت می‌کنند.

نمایی از محل برگزاری مسابقات مونته‌کارلو

مسابقات مونته‌کارلو در مجموعه تنیس «مونته‌کارلو کانتری کلاب» و بر روی سطح «خاک رس قرمز» و با حضور ۵۶ تنیس‌باز مرد در جدول اصلی رده‌ی انفرادی و ۲۴ تیم در جدول اصلی رده‌ی دونفره برگزار می‌گردد. ورزشگاه مرکزی این رقابت‌ها با نام Rainier III تعداد ۱۰,۲۰۰ نفر گنجایش دارد.

نمایی از استادیوم مرکزی مسابقات مسترز مونته‌کارلو

به رغم اینکه حضور در مسابقات مسترز ۱۰۰۰ امتیازی مونته‌کارلو اجباری نیست، اما توزیع امتیازات در آن مانند سایر مسابقات مسترز ۱۰۰۰ امتیازی انجام می‌شود. این مسابقات هم‌چنین می‌تواند به عنوان یکی از حداقل چهار تورنمنت‌ ۵۰۰ امتیازی که بازیکنان برتر (۳۰ بازیکن برتر رده‌بندی در پایان سال گذشته) باید در طول یک فصل شرکت کنند، محاسبه شود.

نمایش آواتار نویسنده