Slide toggle

ساخت زمین تنیس خاک رس | Building Tennis Clay Courts

اگر رافائل نادان و راجر فدرر را بر روی یک زمین عمیق قرمز رنگ در حال بازی دیدید، میتوانید سریعا متوجه شوید که این مسابقات French Open است که هر ساله در بهار در ورزشگاه رونالد گارسون پاریس برگزار میشود. این مسابقات تنها مسابقه جایزه بزرگی است که بر روی زمین خاکی برگزار میشود و به گفته ITF بزرگترین مسابقاتی است که بر روی این زمین ها انجام می شود. زمین های خاکی معمولا به عنوان کندترین زمین ها با جهش توپ زیاد شناخته می شوند، این مدل از زمین ها معمولا به رنگهای قرمز و سبز پر رنگ هستند. زمین خاکی نیازمند رسیدگی زیادی است و به صورت مرتب باید آبیاری، غلطک و جارو شود.
زمین های خاک رس برند Har-Tru می توانند سالهای زیادی بازی خوب برای شما داشته باشند. درک نیازهای تعمیر و نگهداری زمین ها کلید موفقیت زمین های شماست.
ساخت زمین تنیس خاک رس در کشورمان بسیار کارایی دارد زیرا از این زمین زیاد استفاده می شود. زمین های خاکی کندترین زمین ها با جهش توپ شناخته می شوند.
زمین خاک رس به دو رنگ سبز و قرمز تقسیم میشود و زمین خاک رس سبز فقط در آمریکا استفاده می شود. اعلب زمین های رُسی اروپا و آمریکای جنوبی برنگ قرمز هستند. تنها تفاوت کلی این دو رنگ این است که خاک رس قرمز کمی کندتر و آهسته تر از سبز می باشد و بدین ترتیب فرصت بهتری برای بازیکنان فراهم خواهد آورد که براحتی خودشون رو آماده ضربه زد بکنند.
در اکثر مواقع بازیکنانی که سبک بازیشان بیشتر بسته به baseline هست و تسلط بیشتری از انتهای زمین دارند (تا بازی لب تور) زمین های خاکی را زمین مورد علاقه شان می دانند و دلیل عمده ی این ادعا هم کنتر بودن این نوع زمین است که به آنها اجازه می دهد راحتتر از انتهای زمین ضربه ای به توپ بزنند. زمین های خاک رس همچنین به بازیکنان موقعیت زدن ضربه با spin بیشتر را میدهد که بدین ترتیب توپ چرخش و جنبش بیشتری داشته و برگشت آن توسط حریف سخت تر میشود.
به همین دلیل در مسابقاتی که از زمین های خاکی استفاده میشود امتیازات اغلب طولانی تر و با ضربات بیشتری همراه هست همچنین در زمین های خاکی زدن ضربه ی ace کمتر هست در مقایسه با زمینهای سریعتر مانند چمن و هارد کورت. در زمینهای خاکی نیز تعداد winner ها در مقایسه با دیگر کمتر است و نسبتا بیشتر امتیازات با unforced errors های بازیکن مقابل بدست میاد.