Slide toggle

 رافائل نادال تنیس‌باز اسپانیایی موفق شد در فینال رقابت‌های تنیس آزاد فرانسه به راحتی استنیسلاس واورینکا را از پیش رو بردارد و دهمین عنوان خود در این گرند اسلم را به دست آورد. این دیدار ۲ ساعت و ۵ دقیقه به طول انجامید و نادال با نتایج (۱-۶ ۳-۶ ۲-۶) به برتری رسید.

سلطان خاک با این قهرمانی به اولین تنیس‌باز تاریخ تنیس حرفه‌ای بدل گشت که تعداد جام‌هایش در یک گرند اسلم را به عدد ۱۰ رسانده است. نادال ۳۱ ساله در طول این تورنمنت حتی یک ست هم از دست نداد.

بازیکن اهل مایورکا هم‌چنین پانزدهمین عنوان گرند اسلم خود را کسب کرد و از رکورد مشترکش با پیت سمپراس (۱۴ گرند اسلم) عبور کرد. او پس از راجر فدرر با ۱۸ قهرمانی گرند اسلم، پرافتخارترین بازیکن مرد تاریخ تنیس است.

این چهارمین عنوان قهرمانی نادال در فصل ۲۰۱۷ بود؛ او پیش‌تر در مونته‌کارلو و بارسلونا نیز دو لادسیمای دیگر کسب کرد و در مادرید هم برای بار پنجم قهرمان شد.

تاریخ‌سازی نادال با دهمین قهرمانی در رولان گاروس

نادال در مراسم اهدای جام گفت: «بدون شک رولان گاروس بهترین تورنمنت دوران ورزشی من است؛ پیروزی در این رقابت‌ها برایم قابل وصف نیست. صحبت درباره‌ی امروز سخت است. فقط می‌توانم بگویم متشکرم. از همگی ممنونم. شما (تماشاگران) همیشه در قلب من خواهید ماند.»

او هم‌چنین از عمویش تونی که از ۳ سالگی هدایت او را به عهده داشته و در پایان فصل جاری از سمت خود کناره‌گیری خواهد کرد، تقدیر کرد: «بدون او، هیچ‌کدام از این عناوین بدست نمی‌آمدند.»

در سوی دیگر، واورینکا، قهرمان سال ۲۰۱۵ این رقابت‌ها که تا پیش از این هرگز در فینال یک گرند اسلم تن به شکست نداده بود، از کسب دومین عنوان خود در پاریس باز ماند.

تنیس‌باز ۳۲ ساله‌ی سوییسی که سه قهرمانی گرند اسلم در کارنامه دارد، در مراسم اهدای جوایز به تمجید از نادال پرداخت و گفت: «رافا، بازی در مقابل تو همیشه باعث افتخار است… بازی در برابر بهترین تنیس‌باز خاک هیچ‌وقت آسان نیست.»

منبع:تنیس فا

نمایش آواتار نویسنده